Головна Блог Конопляна олія. Корисна спадщина предків
Конопляна олія. Корисна спадщина предків

Конопляна олія. Корисна спадщина предків

20.09.2020

Рослина конопля посівна – стародавня культура, опис якої зустрічається ще у працях римського письменника Плінія Старшого: він говорить, що її застосовували в їжу, а також в лікарських і господарських цілях.
Конопляна олія відома здавна у багатьох народів, але особливо популярною вона була на Русі. Багато століть наші предки користувалися олією з насіння конопель, поки в XVIII-XIX століттях її не витіснила соняшникова. Однак конопляну олію не було забуто, а конопля активно вирощувалася як цінна сільськогосподарська культура аж до середини минулого сторіччя.
Однак у 1961 році ООН віднесла цю рослину до наркомістких, і її посіви були знищені. Лише нещодавно корисні властивості продуктів з насіння конопель були знову відкриті, і почалося виробництво унікального за своєю природою продукту – конопляної олії. До речі, всупереч поширеній думці, на відміну від сухого листя цієї рослини, в олії не міститься психоактивних компонентів.

Конопляна олія користь і вітаміни

Олія з насіння конопель має безліч унікальних властивостей, що не характерні жодній іншій олії. Багата антиоксидантами, вона перешкоджає тромбозу крові, знижує холестерин і сприяє схудненню. Стеаринова і гамма-ліноленова кислоти, що містяться в конопляній олії, не синтезуються в організмі людини, але життєво йому необхідні.
Один з компонентів конопляної олії – хлорофіл, саме він надає продукту зеленуватого відтінку. Але основна цінність хлорофілу, а отже, і самої олії в тому, що він перешкоджає розвитку в організмі ракових пухлин, і постійне вживання конопляної олії веде до зниження ризику онкологічних захворювань.
Крім того, олія з конопляного насіння містить вкрай необхідну нам поліненасичену жирну кислоту омега-3, а також весь спектр амінокислот. У конопляній олії дотримано найбільш оптимальне співвідношення двох есенціальних жирних кислот омега-3 і омега-6 у пропорції 1:3 відповідно. Жирні ліноленова і альфа-ліноленова кислоти, які необхідні для росту, також є компонентами конопляної олії.
Крім кислот, у складі олії є вітаміни А, E, K, D, а також мікроелементи і мінерали – цинк, залізо, фосфор, магній, марганець.
Вчені вважають, що склад конопляної олії унікально збалансований та ідеально підходить для організму людини. Купити конопляну олію з доставкою Ви можете у нашому інтернет-магазині.
Незамінні для людського організму жирні кислоти омега-3 і омега-6, що містяться у конопляній олії, сприяють зміцненню імунітету і нормальному функціонуванню серця й судин. Жирні кислоти знижують рівень холестерину, запобігають закупорюванню судин, зменшують ризик атеросклерозу. Вітамін Е, який входить до складу конопляної олії, підтримує еластичність стінок судин і нормалізує тиск.
Згідно з медичними дослідженнями конопляна олія позитивно впливає на органи дихання і допомагає при лікуванні бронхітів та захворювань верхніх дихальних шляхів. Крім того, олія цієї рослини рекомендована при лікуванні нирок, сечового міхура і захворювань статевих органів.
Конопляна олія є унікальним джерелом каротину, фітостеролів і фосфоліпідів, а залізо, що міститься в ній, здатне запобігти анемії. Калій, цинк, фосфор та магній зміцнять серцевий м’яз і нервову систему.
Завдяки вмісту в конопляній олії вітамінів А, D і Е покращується стан волосся, нігтів і шкіри. Шампуні на основі конопляної олії додають волоссю блиску, еластичності, зволожують їх і сприяють легкому розчісуванню.
Олія з насіння конопель використовується як в лікувальних, так і в косметичних цілях. Конопляна олія регулює роботу сальних залоз, прискорює регенерацію жирної шкіри. Якщо у вас суха шкіра, то конопляна олія наситить її жирними кислотами й відновить захисний бар’єр шкіри, зволожить її, покращивши колір обличчя. Олія живить шкіру і розгладжує зморшки.
Олію з насіння конопель рекомендують при лікуванні таких шкірних захворювань, як екзема й псоріаз. Крім того, вона захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Конопляна олія допомагає при опіках і наривах, також її застосовують при радикулітах, забоях, переломах і різних хворобах суглобів.
Під час вагітності майбутній мамі необхідно вживати конопляну олію, адже жирні кислоти, які вона містить, благотворно впливають на розвиток дитини. Більш того, гамма-ліноленова кислота допомагає виведенню рідини з організму, що позитивно позначається на здоров’ї вагітних жінок, які часто страждають від набряків.
Застосування конопляної олії в кулінарії покращує апетит, нормалізує сон, знижує в крові рівень цукру. Постійне вживання її у їжу підвищить вашу активність і посилить мозкову діяльність.
Унікальна за своїм складом олія з насіння конопель – корисні, смачні і ефективні ліки від безлічі захворювань.